28. april 2019 1. søndag efter Påske Bibeltekst
10:00 Højmesse ved Tage Kristian Kristensen
 
 
16:00 Rytmisk gudstjeneste ved Bent Skovhus
 
 
 
5. maj 2019 2. søndag efter Påske Bibeltekst
10:00 Højmesse ved Bent Skovhus
 
 
 
11. maj 2019
09:00 Konfirmation ved Tage Kristian Kristensen
 

Fourfeldtskolen Bohr (tidligere 6A)

 
11:00 Konfirmation ved Tage Kristian Kristensen
 

Fourfeldtskolen Bohr (tidligere 6B)

 
 
12. maj 2019 3. søndag efter Påske Bibeltekst
09:00 Konfirmation ved Christian Bogh
 

Fourfeldtskolen Bohr (tidligere 6C)

 
11:00 Konfirmation ved Bent Skovhus
 

Fourfeldtskolen Bohr (tidligere 6. klasser fra Ådalskolen)

 
 
17. maj 2019 Store Bededag Bibeltekst
10:00 Konfirmation ved Bent Skovhus Christensen
 

Markusskolen 7A

 
 
19. maj 2019 4. søndag efter Påske Bibeltekst
10:00 Højmesse ved Tage Kristian Kristensen
 
 
 
26. maj 2019 5. søndag efter Påske Bibeltekst
10:00 Højmesse ved Christian Bogh
 
 
16:00 Rytmisk gudstjeneste ved Bent Skovhus
 
 
 
30. maj 2019 Kristi Himmelfarts Dag Bibeltekst
10:00 Højmesse ved Bent Skovhus
 
 
 
2. juni 2019 6. søndag efter Påske Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
9. juni 2019 Pinsedag Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
16. juni 2019 Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
16:00 Rytmisk gudstjeneste ved Bent Skovhus
 
 
 
23. juni 2019 1. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
30. juni 2019 2. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
7. juli 2019 3. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
14. juli 2019 4. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
21. juli 2019 5. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
28. juli 2019 6. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
4. august 2019 7. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
11. august 2019 8. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
18. august 2019 9. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
25. august 2019 10. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
1. september 2019 11. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
8. september 2019 12. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
15. september 2019 13. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
22. september 2019 14. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
29. september 2019 15. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
6. oktober 2019 16. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
13. oktober 2019 17. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
20. oktober 2019 18. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
27. oktober 2019 19. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
3. november 2019 20. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
10. november 2019 21. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
17. november 2019 22. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
24. november 2019 23. søndag efter Trinitatis Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
1. december 2019 1. søndag i Advent Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
8. december 2019 2. søndag i Advent Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
15. december 2019 3. søndag i Advent Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
22. december 2019 4. søndag i Advent Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
25. december 2019 Juledag Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
26. december 2019 2. Juledag Bibeltekst
10:00 Højmesse
 
 
 
29. december 2019 Julesøndag Bibeltekst
10:00 Højmesse